آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده ايد که  اکثرما ايرانی ها غم را به شادی ترجيح می دهيم ،  به جای  گفتن و خنديدن دائمآ به فکر فرو می رويم. آه می کشيم و...

اکثر ما آهنگ های غمگين گوش می دهيم . و با آهنگ های شاد رابطه خوبی نداريم.

اگر کسی زياد بخندد می گوييم ديوانه است، الکی خوش است و...

ولی اينطور نيست . چرا نبايد شاد باشيم.  مگر خنديدن چه ضرری دارد که دئمآ بايد غمگين  باشيم . با هر کس که صحبت می کنيد می گويد دلم گرفته ، حوصله ندارم.  دليل تمام اين مسائل مربوط به خود ماست. اگر مشکلات را برای خود بزرگ نکنيم . اگر سعی کنيم با توکل به خداوند و اعتماد به نفس مشكلات را يكی پس از ديگری پشت سر بگذاريم. ديگر دليلی برای افسردگی و ناراحتی وجود ندارد. ما بايد اين كار را در تمام جامعه  گسترش دهيم، بايد سعی كنيم غم را در جامعه ريشه كن كنيم تا جامعه ای شاداب و به دور از افسردگی ها داشته باشيم.

 

بياييد زندگی را آنطور كه می خواهيم بسازيم.

 

هورمزد يعقوبی نژاد  ۱۵/۶/۱۳۸۲

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

سلام. يعنی شما متوجه نشدی که من اونو به خاطر اين نوشتم که از شر اين بچه بازيهای سعيد خلاص بشم؟! بابا من اون همه گفتم که ديگه حوصله ندارم و ... اونا رو برای همين نوشتم. موفق باشيد.

Saeed

واقعا چقدر ساده ای هورمزد! واقعا. من قسم می خورم که اين کار حميد بوده. خودش هم می دونه. باور نکن. می دونم کارت سخت شده ولی ازش دقيقا اين رو بخواه: «حميد! تو به قرآن قسم می خوری که پسورد وبلاگ سعيد «پسر ايراني» رو روز جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۸۲ شمسی هک نکردی و اون آفلاين مال تو نيست؟!». به همين سادگی. (محض اطلاع اون قسم دورغ برای من خورده برای تو رو ديگه نمی دونم).

arek

سلام هم قبيله.............نوشته هات زيباست............در اين دوران بی بنياد ..غم همدم ماست.........راستی چرا؟؟؟؟.........به اميد بهترين روزها.......باز هم گرم و زنده به سراغم بيا.........فدات

al

اول از بابت مطلبت درباره شريعتی تشکر کنم. بعد ما عادت کرديم به اين دردسرها در تقويم روز ولادت را تعطيل نکردند اما روز شهادت را تعطيل که می کنند هيچ از چنر روز قبلش هم عزاداری برپا می شود.

msn12

سلام. تو چرا خود تو قاطی دعوا می کنی!!!!!!!!!!!!!!!!

ahmad.ahmadi

سلام.احمدی هستم.مطالب خوبی می نويسی.به ما هم سر بزن

گلشيدو كوشا

سلام . بله اين درسته شاد بودن خيلی خوبه اما تفکرت مختص سن خودت هست يعنی ادم بيشتر که توی زندگی غرق ميشه و توی اجتماع قاطی ميشه ديگه شبيه بقيه ميشه کمتر اين طور فکر ميکنه .

علیرضا

سلام. وبلاگم به روز شده يه سر بزن

amir

درست ما ايرانی ها به جای اين که به فکر شاد بودن باشيم دنبال ناراحتی هستيم به جای اين که از گذشته درس بگيريم اون رو آیینه دق خودمون می کنيم و از مشکلاتمان يک غول ترسناک می سازيم.

مهشاد

[فرشته][گل]