چند روز پيش گزارشی از يک فاجعه را می خواندم. فاجعه ای که در آن بيماران هموفيلی به دليل استفاده از  خونهای آلوده به ايدز و هپاتيت مبتلا شده اند. با خود گقتم اگر من جای يکی از اين افراد بودم و بدليل  اشتباه ديگران مبتلا به اين بيماری ها می شدم چه احساسی داشتم. ايا هنوز هم به زنده ماندن فکر می کردم؟ در آن روزنامه چند سطری در مورد صحبت های يک هموفيلی  نوشته شده بود که اکنون دردی بر درد هايش افزوده شده بود  در ان چند سطر  يک چيز به وضوح به چشم می خورد و آن خنديدن به مرگ بود او ديگر از مرگ نمی ترسيد . می گفت ما می ميريم اما قبل مرگ يک کار بزرگ انجام داده ايم . صدايمان را به گوش همه رساند ه ايم. و توانستيم حقمان را بگيريم. در جای ديگری از آن متن حرف های پدر يک بيمار هموفيلی که چند ماه قبل از  دادگاه به دليل ابتلا به ايدز جانش را از دست بود آمده بود. او می گفت پسرم را از من گرفتند. حتی او را قبل از دفن نشستند. و او را با لباس دفن کردند حداقل می گفتند خودم او را غسل بدهم و بعد دفن کنند. بالاخره يک روز انتقام می گيرم. با خواندن اين مطلب از خود پرسيدم آيا انتقام فايده ی دارد. يا فقط وضع را بدتر می کند.

در پايان آن متن حکم دادگاه نوشته شده بود حکمی که اگر صادر نمی شد بهتر بود.((دادن مقداری پول به مبتلايان)) واقعآ عجيب بود در ازای اين چنين جنايتی فقط مقداری پول؟؟؟!!  آيا پول می تواند زندگی از دست رفته آنان را بازگرداند؟؟ اين سوال را بايد از کسانی پرسيد که اين حکم را صادر کرده اند.

 

 

 

 

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
htadk

سلام متشکرم که به وبلاگ من سر زدی وبلاگ خوبی داری ولی يه اشکالی داره اينه که وقتی رايت کليک رو ميزنی ميزنه چيه می خوای کپی کنی يعنی چی يکی از عکسات نمی يومد من اومدم رايت کليک بزنم که رو شو فيکچر کليک کنم اما اين چيه می خوای کپی کنی باعث شد که نبينم بعدشم مرده حسابی آخه کسی که بخواد کپی کنه کنترل و سی رو ميگيره کپی می کنی بعدشم حالا بکنه ببخشيد زياد حرف زدم اميدوارم که از من ناراحت نشده باشی به وبلاگ من سر بزن ممنون

vida

مثل هميشه از نوشته هايت لذت ميبرم ومطالب خوبی انتخاب ميکنی . متاسفانه در اين سر دنيا بعضی چيزهای با ارزش خيلی بی ارزش بحساب مياينديکی هم همين جان وسلامتی مردم است.

یک رهگذر

چه عجب بابا. بالاخره يه چيزی نوشتی. نگرانت شده بودم.

saboor

سبز باشيد و پاک .

علی بردبار

سلام وبلاگت خوب بود و بهتر هم شد. خب چرا ديگه به ما سر نميزنی؟

علی بردبار

سلام ازت يه سوال داشتم. ما چه جوری ميتونيم لينک بديم؟ مثلا تو چه جوری تو وبلاگ من لينک دادی؟ خواهش ميکنم که بگو!!!