موفقيت

((بالای نردبان موفقيت هرگز شلوغ نيست)).

همه ما در طول زندگی قصد و آهنگ انجام کارهای بزرگی را می کنيم اما تا به حال فکر کرده ايد که به چند درصد از اين اهداف رسيده ايم.

در واقع می توان موفقيت را يک نردبان فرض کرد که همه به شکلی خواهان بالا رفتن از اين نردبان هستند. که در اين ميان افراد با اراده با سرعت از اين نردبان بالا می روند. و به اهداف خود می رسند و افراد سست اراده و کسانی که از افتادن از اين نردبان می ترسند در پايين می ايستند و به بالا رفتن ديگران نگاه ميکنند.

بسياری از ما اراده کافی برای رسيدن به موفقيت داريم. اما نمی دانيم چگونه مشکلاتی که بر سر راه ما وجود دارد را کنار بزنيم.

برای اين کار می توان از روش های گوناگونی استفاده کرد. مثلآ خواندن کتاب هايی در مورد زندگی افراد با اراده.

استفاده از فعل ماضی برای ايجاد اشتياق در کارها؛  يعنی که برای مثال کسی که می خواهد قله ای را فتح کند برای خود بزرگ بنويسد من توانستم آن قله فتح کنم.

يا فردی که می خواهد در مسابقه دو برنده شود بنويسد من مقام اول را در مسابقه دو کسب کردم و به خود افتخار ميکنم.

روش ديگر اينکه خود را در معرض مسايلی قرار دهد که فکر می کند بعد ها برايش مشکل ساز خواهند بود. مثلآ اگر کسی از قرار گرفتن در يک امتحان وحشت دارد سعی کند برای خود نمونه هايی از آن آزمون با شرايطی دقيقآ مشابه اجرا کند. تا کمی از وحشتش نسبت به آن آرمون کاسته شود.

راه ديگر تلقين است. اينکه به خود بگوييم من آن کار را انجام می دهم . و آن قدر اين را برای خود تکرار کنيم که آن موضوع برايمان به يقين تبديل گردد.

برای قوی تر شدن اراده و رسيدن به موفقيت می توانيم هدف هايمان را برای ديگران تعريف کنيم تا در ما اشتياق به آن موضوع افزايش يابد  و زود تر آن را عملی کنيم.

 

 

 

21.gif  هورمزد يعقوبی نژاد35.gif 

/ 6 نظر / 6 بازدید
Alireza

سلام وبلاگ خوبی داری به من سری بزن.

vida

متن خوبی است اميدوارم هميشه موفق باشيوبه راحتی بتوانی اين نردبان را طی کنی

President Evil

سلام. وبلاگ من عالی نيست ولی وبلاگ تو خوبه! من قبلآ چند باری اومده بودم اينجا اونم از طريق وبلاگ سعيد... هنوز اون عکس دوچرخه سواری زمينی و نامه ات به صدامو يادم نرفته! (حافظه ام خوبه ها؟!) // فکر کردم ميخوای تولد بيست سالگی ام رو بهم تبريک بگی! اين نشون ميده که اصلآ مطلبو نخوندی! اما من قبل از پيام گذاشتن (حالا هر کسی ميخواد باشه) حداقل آخرين مطلبشو ميخونم : با راههايی که نوشتی موافقم و کاراييشون رو تأييد ميکنم چون خودم از همين راهها استفاده کردم ( از طریق تمرین زیاد و مطالعه ی مقالات روانشناسی به زبان انگلیسی چون خیلی به ترجمه های امروزی اعتماد ندارم) // اميدوارم همه با تلاش و ممارست اين اعتماد و بدست بيارن که بتونن جلوی بقيه حرفشونو به درستی بزنن // يا علی مدد

عشق به حسین علیه السلام

بسم رب الشهدا با سلام و تشکر از اينکه به خانه شهدا سر زديد و ممنون از تذکر شما . و من الله التوفيق التماس دعا .

دارا

درود بر شما . دارا هستم صاحب وبلاگ آوای ققنوس . پيرو مطالب در ج شده در پرشين تاک ((بهش يا جهنم )) بايد گفت شايد بتوان خوشبين بود ولی اين طور که ما وصف بهشتان و جهنميان را شنيديم اصولا جهنم بيشتر مشتری دارد تا بهشت . پس بهتر است من و امثال من ((خودم را مثال می زنم ))بيشتر به فکر اين باشيم که جهنم چه شکليه تا بهشت وبلاگ قشنگی داری . بيشتر از موزيک آن خوشم آمد چون من عاشق آهنگ ((angell harts))هستم ممنون که به وبلاگ من سر زدی پاينده باشی

ستاره

برای خودتان در آخر مطلب دست میزنید آیا ؟ [نیشخند]