روزگار

روزگار چيست؟ آيا روزگار و گردش زمان هميشه بر ضد ماست؟

در ادبيات فارسی شعر ها و نثر های زيادی هستند که در آنها  از روزگار و نا جوانمردی آن نوشته اند و در تمام آنها بر بی ثباتی روزگار تاکيد شده است. حال اين سوال مطرح می شود که آيا روزگار يا گردش ايام در کل بد است و با اهداف  آدميان ضديت دارد ! يا اينکه ما آن را با اعمال و تصميمات خود به بدترين نحو ممکن تغيير می دهيم. بسياری از مردم جوانی خود را در بی خبری می گذرانند و در وقت پيری هنگامی که به زندگی بی حاصلشان نگاه می کنند و متوجه کمبود هايشان می شوند روزگار را سبب تمام مشکلاتشان می دانند. در کشور ما ديواری کوتاه تر از روزگار پيدا نمی شود ! گاهی دلم به حال روزگار می سوزد اين بد بخت بی زبان حتی نمی تواند از خود دفاع کند . بيچاره  در اوج مظلوميت به سر می برد. روزگار معنايی شبيه به دوست ناباب  دارد که موجه ترين دليل برای اعمال نسنجيده ی ماست.

 

مطلب دوم:

هر چيز که زياد شود کم ارزش می شود. قبول داريد؟

در کتاب عربی ما نوشته است (کل شی ارخص اذا کثر الا الادب)                         هر چيزی که زياد شود ارزان می شود به جز ادب   و واقعآ هم نکته ی جالب است . که بعضی از ما زياد به آن توجه نمی کنيم. ميهمانی که مدت زيادی در خانه ای می ماند حتی اگر خيلی هم عزيز باشد بعد از مدتی ارزشش را از دست می دهد . و راه حلی که برای او باقی می ماند رفتن است . فقط رفتن !  مطلبی که می خواهم بنويسم در مورد ادب نيست در مورد آداب ميهمانی رفتن هم نيست!

در مورد علی دايی است!

در چند روز اخير نام او را زياد شنيده ايد.

يک سوال دارم:  آيا علی دايی ادب است؟! که در صورت زياد شدن ارزشش از بين نرود!

ديگر علی دايی تيم ملی ما زياد  شده است .خواستم بگويم شيرينيش دلمان را ميزند اما پشيمان شدم بگويم چون حضور او ديگر جز تلخی چيزی برايمان ندشته است!

به عبارت ديگر آش تيم ملی ما در چند سال اخير يا  شوربوده است يا بی نمک که در هر دوحال قابل استفاده نبوده است ديروز يکی از سايت ها نوشته بود از علی دايی انتقاد نکنيد او به گردن ملت ايران حق زيادی دارد!!!!!

حق زيادی دارد . درست. اما چگونه اين ملت بيچاره می توانند حقش را بدهند . ما حاضريم علاوه بر قبض آب و برق و تلفن و... قبضی هم به عنوان جبران زحمات علی دايی پرداخت کنيم.!

راه حل اساسی:  از فيفا در خواست کنيم تا به ما اجازه دهد ۱۲ نفره بازی کنيم .

۱۱ بازی کن به علاوه علی دايی . که با اين تصميم علی می تواند ۵۰ سال ديگر هم در پست نزديک ترين تماشاگر بازی های تيم ملی بازی کند با اين تصميم ديگر کارشناسان نمی توانند بگويند تيم ملی ما ۱۰ نفره مقابل حريفان به ميدان می رود

 

   

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زب

سلام . ببخشيد دير اومدم اخه نت نميومدم . نظرم در مورد متنتون . شما درست می گيد . ولی ما نمی گيم علی دايی به گردن ما حق داره . اگه اين جور بود خيلی ها اومدن و خيلی کارا کردن اما حق اونها هم نگه داشته نشد . من طرفداری نمی کنم . اما اينم بايد در نظر داشت که ايا اين ادبی که ما ازش حرف می زنيم شامل حال ما هست ؟ اقای دایی درست سنش بالاست . اما چه طور تو تیم المان و .... خوب بازی می کنه ؟ ما یه کمم باید به تیم خودمون نگاه کنیم . توی بازی ایران مکزیک خدایی به دایی خیلی ژاس داده نشد . و به نظر من اشتباه اصلی رو برانکو .... کرد که دایی رو تعویض نکرد . اگر به جای اون تعویضای مسخرش . یه تعویض درست و حسابی می کرد بهتر بود . اگه تند بود ببخشید . التماس دعا یا حق .

نسيم

سلام .خوب گردن کی بندازيم پس واقعاگل گفتين من که حالم بد می شه اينو می بينم .به جز ديروز .هر چند که ...بی خيال منتظرتم

علی آقا مربی

نگاه خيلی قشنگی بود. سيد هم توی ول شدگان نگاه خيلی قشنگی به جام داشته. بالاخره هرچی باشه استاده ديگه. راستی تو وبلاگ يکی از شاگردام نوشته بودی نگران نمره رياضی نباشه. بيا تو با من عربی کار کن منم به تو رياضی بگم.

محمد قاسمي

سلام نه بابا خالی بندی نيست مادرم کلاس آرايشگاه می رود و صبح ها نيست ژدرمم که مهندس راه وساختمان است از صبح تا ۶ بعد از ظهر در شهرداری کارر می کند

گاندلف

سلام وبلاگ خوبی داری موفق و پيروز باشيد و خيلی ممنون که در مورد امتحانات هم نوشتيد البته من خيلی وقت پيش از اين مراحل گذشتم اما هنوز هم ميدونم که دانش اموزان مثل موش ازمايش گاهی برای اموزش و پرورش ( اگر بشه اين اسم و روش گذاشت) هستند

دريا

سلام هورمزد جان کم پيدايی. من هم با سعيد موافقم ديگه جای علی دايی تو زمين نيست . اون بايد تو خاطه های بمونه! اما ای کاش اين رو زودتر می فهميد!

دريا

راتس تو از در تو می ری يا از ديوار؟ ... شايد هم...!!! منتظرت هستم

زب

سلام . بانوی من بعد تو سختی ها بر علی امد و هیچ بر زبان میاورد مگر با چاه . التماس دعا یا حق .