به شدت مخالفم!

ما  انسان ها در  همه چیز با هم متفاوتیم. در اخلاق ٬ رفتار ٬ سلیقه و حتی شناخت نیازمندان! بسیاری از ما می خواهیم به دیگران کمک کنیم. اما چگونه؟ نمی دانیم.  از آنجایی که در جامعه ما اساس تشکیل یک زندگی جهیزبه و مهریه است!.  باید هم کسی که جهیزیه ندارد فقیر و نیازمند محسوب شود ! و همه دست به دست هم دهند تا جهیزیه برای محرومان  تهیه کنند! و هر ساله مبالغ قابل توجهی از کمک های مردم صرف خرید جهیزیه برای نیاز مندان می شود!! در حالی که در میان مردم نیاز های به مراتب اساسی تری وجود دارد. بیمارانی که هزینه لازم برای درمان را ندارند ٬خانواده هایی که حتی توان تامین غذای خود را ندارند. خیابان خواب ها ٬ زندانی هایی که برای بدهی بسیار ناچیز مدت هاست که در زندان اند و خانواده آنها در وضع بدی به سر می برند. کدام نیازمند ترند. کودکی که ادامه حیاتش به یک عمل جراحی بستگی دارد و خانواده اش توان پرداخت آن را ندارند یا دختری که جهیزیه ی زیادی ندارد؟ متاسفانه این گونه کمک رسانی ها در بین خانم ها که جهیزیه را ملاک آبروی یک دختر می دانند و خرید جهیزیه جزء مهم ترین مسائل زندگی شان بوده است  رونق فراوانی دارد وهیچ کس هم نمی تواند با آن مقابله کند. ما خودمان یک مسئله ی خنده دار را به صورت یک هنجار و باید در زندگی مان شکل می دهیم و  مدتی بعد هم  که آن مسئله مشکل ساز شد بجای حذف آن زمینه ی گسترشش را فراهم می کنیم. .

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعيد

بنام خدا.سلام. به مطلب خوبی اشاره کردی که من کلی حرف براش دارم. با اين همه اگر جهيزيه هم واقعا بر اساس نياز و احتياجات تهيه بشه واقعا چيز لازميه برای زندگی. حالا توستر نون و شامی چنگون زن و ... اينها ديگه مشخصه که تکليفش چيه. اما بدون اجاق گاز و يخچال و... ديگه زندگی متعادلی نميشه داشت. بحث روی انحرافات و بدعتهای تاسف برانگيزی هست که من نميدونه کی و توسط کی ميخواد درست بشه!‌

مرواريد

و اين آغاز درد است ... به روزم و منتظر حضورت

علی آقا مربي

چی بگم والا .... همه اش مهمه ولی من يکی تحمل بچه کوچک را روی تخت بيمارستان ندارم.

ستايشگر

سلام دوست من من با نظزر محمد امين موافقم

مشق عشق

سلام . احساس کردم نظر قبلی خيلی تند . به خاطر همين معذرت می خوام قسط بدی نداشتم . اما منم بايد بگم که همه ی مشکلات جامعه مهمن . اما بايد با يه برنامه ريزی درست به همشون رسيدگی کرد . بايد اعتدال داشت . التماس دعا يا حق .

رامین

با حرفهات موافقم بايد واسه هر چيزي به همون اندازه ارزش قايل شد خب اين خاصيت دنياي ماست از اينجور مسايل خيلي خيلي زياده مگه خود تو واسه ازدواج ميري با يه دختري كه از نظر ظاهري زشت باشه ازدواج كني؟ مشخصه كه اينكارو نمي كني ولي اون دختر بيچاره چه گناهي كرده مگه دست خودش بوده كه زشت يا زيبا بشه چرا بايد چوب چيزي رو بخوره كه دست خودش نبوده؟ منصفانه فكر كن شاد باشي

مصطفی

سلام دوست عزيز وبلاگ جذابی داری يه سر به من بزن خوشحال ميشم

آتش روح

سلام به دوست خوبم راجع به عشق چی می خوای بدونی؟؟؟؟؟ .....فکر کنم هر چی بدونیم بازم کمه... توصيه می کنم يه سری بيای اونورا...به اميد ديدارت.

سيد ابراهيم

سلام منونم از اينکه به من سر زدید خوشحال ميشم مجددا ببينمتون يا علی مدد