هورمزد یعقوبی نژاد

روزگار چيست؟ آيا روزگار و گردش زمان هميشه بر ضد ماست؟

در ادبيات فارسی شعر ها و نثر های زيادی هستند که در آنها  از روزگار و نا جوانمردی آن نوشته اند و در تمام آنها بر بی ثباتی روزگار تاکيد شده است. حال اين سوال مطرح می شود که آيا روزگار يا گردش ايام در کل بد است و با اهداف  آدميان ضديت دارد ! يا اينکه ما آن را با اعمال و تصميمات خود به بدترين نحو ممکن تغيير می دهيم. بسياری از مردم جوانی خود را در بی خبری می گذرانند و در وقت پيری هنگامی که به زندگی بی حاصلشان نگاه می کنند و متوجه کمبود هايشان می شوند روزگار را سبب تمام مشکلاتشان می دانند. در کشور ما ديواری کوتاه تر از روزگار پيدا نمی شود ! گاهی دلم به حال روزگار می سوزد اين بد بخت بی زبان حتی نمی تواند از خود دفاع کند . بيچاره  در اوج مظلوميت به سر می برد. روزگار معنايی شبيه به دوست ناباب  دارد که موجه ترين دليل برای اعمال نسنجيده ی ماست.

 

مطلب دوم:

هر چيز که زياد شود کم ارزش می شود. قبول داريد؟

در کتاب عربی ما نوشته است (کل شی ارخص اذا کثر الا الادب)                         هر چيزی که زياد شود ارزان می شود به جز ادب   و واقعآ هم نکته ی جالب است . که بعضی از ما زياد به آن توجه نمی کنيم. ميهمانی که مدت زيادی در خانه ای می ماند حتی اگر خيلی هم عزيز باشد بعد از مدتی ارزشش را از دست می دهد . و راه حلی که برای او باقی می ماند رفتن است . فقط رفتن !  مطلبی که می خواهم بنويسم در مورد ادب نيست در مورد آداب ميهمانی رفتن هم نيست!

در مورد علی دايی است!

در چند روز اخير نام او را زياد شنيده ايد.

يک سوال دارم:  آيا علی دايی ادب است؟! که در صورت زياد شدن ارزشش از بين نرود!

ديگر علی دايی تيم ملی ما زياد  شده است .خواستم بگويم شيرينيش دلمان را ميزند اما پشيمان شدم بگويم چون حضور او ديگر جز تلخی چيزی برايمان ندشته است!

به عبارت ديگر آش تيم ملی ما در چند سال اخير يا  شوربوده است يا بی نمک که در هر دوحال قابل استفاده نبوده است ديروز يکی از سايت ها نوشته بود از علی دايی انتقاد نکنيد او به گردن ملت ايران حق زيادی دارد!!!!!

حق زيادی دارد . درست. اما چگونه اين ملت بيچاره می توانند حقش را بدهند . ما حاضريم علاوه بر قبض آب و برق و تلفن و... قبضی هم به عنوان جبران زحمات علی دايی پرداخت کنيم.!

راه حل اساسی:  از فيفا در خواست کنيم تا به ما اجازه دهد ۱۲ نفره بازی کنيم .

۱۱ بازی کن به علاوه علی دايی . که با اين تصميم علی می تواند ۵۰ سال ديگر هم در پست نزديک ترين تماشاگر بازی های تيم ملی بازی کند با اين تصميم ديگر کارشناسان نمی توانند بگويند تيم ملی ما ۱۰ نفره مقابل حريفان به ميدان می رود

 

   

موضوع مطلب :
ارسال شده توسط هورمزد یعقوبی نژاد در ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ | نظرات شما ()