هورمزد یعقوبی نژاد

سلام. اميدوارم حالتان خوب باشد. مدتی است امتحانات نهايی‌ ( سال سوم دبيرستان) مانند حمله مغولان فرصت نوشتن را سلب کرده بود و چيزی برای نوشتن به فکرم نمی آمد.  اما امروز می خواهم دو مطلب را بنويسم: 

۱- در مورد امتحانات نهايی!

اگر در اين مدت با دانش آموزان و دبيران سال سوم صحبت می کرديد به درستی متوجه عمق فاجعه می شديد! و اگر به ستون تماس های مردمی روزنامه ها  هم توجه می کرديد در صورت وجود انصاف و وجدان بيدار به حال دانش آموزان گريه می کرديد. متاسفانه سوالات نه در جهت آزمايش آموخته ها بلکه در جهت آزار دانش آموزان بود و نه چيزی غير از آن ! سوالات از ريز ترين مطالب کتاب آمده بود و سخت ترين سوالات انتخاب شده بود. می دانيد که اين امتحانات در سطح کشور است . در اين صورت فکر می کنيد در مناطق محروم  کشورمان چه وضعی به وجود می آيد . يک يا دو روز پيش تلويزيون اعلام کرد که هيچ يک از دانش آموزان سوم دبيرستان در درس دين و زندگی نمره ۲۰ نگرفته اند. به نظر شما اين مسئله ی جالبی است که بايد با افتخار مطرح شود ؟ آيا نبايد کسانی که اين سوالات را طرح کرده اند مورد بازخواست قرار بگيرند؟  الان که صحبت از شرط معدل در کنکور به ميان آمده است آن هم با ضريب ۲  فکر نمی کنيد اين گونه سوال دادن موجب لطمه زدن به آينده دانش آموزان می شود.؟ جالب اينجاست که سوالات از کتاب طرح نمی شود و از سوالات سالهای  گذشته امتحانات نهايی طرح می شوند. و بعضی تغييرات که هر سال در کتاب ها  صورت می گيرد در سوالات اعمال نمی شود.

 آنقدر عصبانی بودم که بيش از حد در اين مورد نوشتم.

 

۲- امروز ستارگان پارسي" اين فرزندان آريايي منش ايران زمين در آورد گاهي سهمگين به مصاف حريفی پر آوازه مي روند  تا نام اين مرز پر گهر را چون نقشي ماندگار بر صفحه افتخارات ايران زمين بنگارند و نامشان را تا ابد در قلب هاي پر مهر ايرانيان جاودانه سازند.  برای اين شيران پارسی از خداوند لطيف و مهربان موفقيت  آرزو می کنم.

 

 

 

موضوع مطلب :
ارسال شده توسط هورمزد یعقوبی نژاد در ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ | نظرات شما ()